Yageo 9T04021A5230FBHF3
9T04021A5230FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5230FBHF3
Brief Description
RES SMD 523 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5230FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A5230FBHF3
QUANTITY
9T04021A5230FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5230FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5230FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5230FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5230FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5230FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5230FBHF3
FUSE CERAMIC 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 29.4K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MUX 5BIT 2:1 5V ECL 28-PLCC datasheet.pdf
RES SMD 15.8K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 20K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 165 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf