Yageo 9T04021A5361CBHF3
9T04021A5361CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5361CBHF3
Brief Description
RES SMD 5.36K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5361CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A5361CBHF3
QUANTITY
9T04021A5361CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5361CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5361CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.36k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5361CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5361CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5361CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5361CBHF3
FUSE CLIP CARTRIDGE 10A PCB datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 86POS 0.156 datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/8W 0402 datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 1.1A/1.3A 28TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
SST DEBURRING WHEEL 16" 8S FIN datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGE DUAL .100 20POS datasheet.pdf