Yageo 9T04021A53R6CBHF3
9T04021A53R6CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A53R6CBHF3
Brief Description
RES SMD 53.6OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A53R6CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A53R6CBHF3
QUANTITY
9T04021A53R6CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A53R6CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A53R6CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)53.6
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A53R6CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A53R6CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A53R6CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A53R6CBHF3
CONN EDGECARD 44POS .100 R/A DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DUAL MULTIPLY 40QFN datasheet.pdf
CAP MICA 300PF 1% 500V 1812 datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 2A TO-226 datasheet.pdf
RES SMD 300 OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
IC CPLD 1140MC 5.1NS 132BGA datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.380" 5MM 3LD datasheet.pdf
RES SMD 53.6 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf