Yageo 9T04021A5602FBHF3
9T04021A5602FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5602FBHF3
Brief Description
RES SMD 56K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5602FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A5602FBHF3
QUANTITY
9T04021A5602FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5602FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5602FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5602FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5602FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5602FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5602FBHF3
RES ARRAY 4 RES 47K OHM 8SIP datasheet.pdf
GDT 600V 15% 5KA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
DUPLEXER FBAR MINI PCS 3X3MM datasheet.pdf
RES 30K OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 66W datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 21POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
JT 22C 22#22D SKT PLUG datasheet.pdf
26500 24C 24#20 S BY PLUG LC datasheet.pdf
32-bit, 192 kHz Asynchronous Sample Rate Converter IC datasheet.pdf