AVX Corporation TPSV686K025R0200
TPSV686K025R0200 picture photo
Mfg. Part Number
TPSV686K025R0200
Brief Description
CAP TANT 68UF 25V 10% 2924
Datasheet Download
TPSV686K025R0200.pdf
Availability of TPSV686K025R0200
QUANTITY
TPSV686K025R0200 Order Process
Ship out your order
Specifications of TPSV686K025R0200
Internal Part NumberEIS-TPSV686K025R0200
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductTPS Capacitors
Standard Package400
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
ESR (Equivalent Series Resistance)200 mOhm
TypeMolded
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case2924 (7361 Metric)
Size / Dimension0.287" L x 0.240" W (7.30mm x 6.10mm)
Height - Seated (Max)0.148" (3.75mm)
Lead Spacing-
Manufacturer Size CodeV
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TPSV686K025R0200
Related LinksTPSV686K, TPSV686K025R0200 Datasheet, AVX Corporation Distributor
TPSV686K025R0200 Details Description
Related parts for TPSV686K025R0200
CAP CER 390PF 2KV SL RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
LED RED/YLW DIFF 3MM ROUND T/H datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 4AWG RED 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 42MA 75 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
MODULE MOUNTING TRACK, 2 POSITIO datasheet.pdf
FEED THRU CAP datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf