Yageo 9T04021A5620FBHF3
9T04021A5620FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5620FBHF3
Brief Description
RES SMD 562 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5620FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A5620FBHF3
QUANTITY
9T04021A5620FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5620FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5620FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)562
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5620FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5620FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5620FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5620FBHF3
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE datasheet.pdf
Crystal 20.3563MHz 20ppm 12pF 30 Ohm -10°C - 70°C Surface Mount HC49/US datasheet.pdf
SWITCH VOLT-SELECT PNL MNT 3POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 22AWG .156 RED datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
FOMM62.5 LEAD 2.5S TZ ST-SC DPX datasheet.pdf
RES 0.121 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 7.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
RES SMD 19.6K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP NIOB OXIDE 47UF 20% 10V 2312 datasheet.pdf