Yageo 9T04021A5621FBHF3
9T04021A5621FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5621FBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 5.62K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5621FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A5621FBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A5621FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5621FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5621FBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5621FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5621FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5621FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5621FBHF3
LED 5MM VERT HI EFF ORANGE PCMNT datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 60mA Backlight 8-SON Exposed Pad (3x3) datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC AUDIO CODEC 8CH HD 3.3V 48QFP datasheet.pdf
MQS ABDEKA M.HEB32P datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.770" 3MM 2LD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.5A 8LFCSP datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf