Yageo 9T04021A5762FBHF3
9T04021A5762FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A5762FBHF3
Brief Description
RES SMD 57.6K OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A5762FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A5762FBHF3
QUANTITY
9T04021A5762FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A5762FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A5762FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A5762FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A5762FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A5762FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A5762FBHF3
RES SMD 15K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB FLASH 18DIP datasheet.pdf
IC MULTIPLXR 4:1/2:1 DIFF 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 WW datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 12.8MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 2.10K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
BCL-4012 datasheet.pdf
CAP TANT 750UF 20% 10V AXIAL datasheet.pdf