Yageo 9T04021A57R6BBHF3
9T04021A57R6BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A57R6BBHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A57R6BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A57R6BBHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A57R6BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A57R6BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A57R6BBHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A57R6BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A57R6BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A57R6BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A57R6BBHF3
IC DRVR/RCVR MULT RS232 20-SSOP datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY DETECT HF SOT-23 datasheet.pdf
CABLE MIDI-DIN 5PIN BLACK 10FT datasheet.pdf
TRIMMER 1K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES 1.07M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CAP MICA 16PF 1PF 500V SMD datasheet.pdf