Yageo 9T04021A6040BBHF3
9T04021A6040BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A6040BBHF3
Brief Description
RES SMD 604 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A6040BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A6040BBHF3
QUANTITY
9T04021A6040BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A6040BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A6040BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A6040BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A6040BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A6040BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A6040BBHF3
SENSOR TEMPERATURE PWM TO92-3 datasheet.pdf
CAP CER 3.9PF 50V C0G 0402 datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 40A 32VDC BLADE datasheet.pdf
FILTER LC 27PF 100MA 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
RES 12.3 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X10MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES 1.18M OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT MALE 10POS SILVER SLDR datasheet.pdf