Yageo 9T04021A60R4BAHF3
9T04021A60R4BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A60R4BAHF3
Brief Description
RES SMD 60.4 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A60R4BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A60R4BAHF3
QUANTITY
9T04021A60R4BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A60R4BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A60R4BAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)60.4
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A60R4BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A60R4BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A60R4BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A60R4BAHF3
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
IC OPAMP GP 100KHZ 8SO datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 34POS VERT datasheet.pdf
OSC XO 33.968MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
RES 13.7 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 18PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 12VOUT 2W datasheet.pdf
CAP ALUM 1800UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 953 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf