Yageo 9T04021A6190CAHF3
9T04021A6190CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A6190CAHF3
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 619 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A6190CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A6190CAHF3
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T04021A6190CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A6190CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A6190CAHF3
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A6190CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A6190CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A6190CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A6190CAHF3
TRANS NPN 350V 0.5A SOT23-3 datasheet.pdf
SURGE SUPPRSSR 20A 12OUT RACKMNT datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 60POS DUAL GOLD datasheet.pdf
IC JK TYPE NEG TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 3.24KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 12POS .156 GRN datasheet.pdf
IC OPAMP GP 3MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
FUSE BLOK BLT DWN 5000V 400A CHA datasheet.pdf