Yageo 9T04021A6202BBHF3
9T04021A6202BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A6202BBHF3
Brief Description
RES SMD 62K OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A6202BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A6202BBHF3
QUANTITY
9T04021A6202BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A6202BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A6202BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A6202BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A6202BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A6202BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A6202BBHF3
CONN FFC RCPT HSG 6POS 2.54MM datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V datasheet.pdf
SENSOR AMP 200PSI .5-4.5VDC OUT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 WW datasheet.pdf
BLUETOOTH ANTENNA 8X3X1.3MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 132W datasheet.pdf
RES 14K OHM 1W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf