Yageo 9T04021A6801DAHF3
9T04021A6801DAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A6801DAHF3
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A6801DAHF3.pdf
Availability of 9T04021A6801DAHF3
QUANTITY
9T04021A6801DAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A6801DAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A6801DAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A6801DAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A6801DAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A6801DAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A6801DAHF3
RES SMD 21K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FERRITE BEAD ARRAY 10 OHM 0804 datasheet.pdf
RELAY SSR SPST 100MA 6-SMD T/R datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V 1.3NS 30PPM 2X2.5 datasheet.pdf
RES 15 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 12COND 28AWG 100' datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR 2.1V SNT-4A datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 11 B SLVR datasheet.pdf
ULTRAFIT RA HDR ASSY TIN PLATED datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.2A SYNC datasheet.pdf