Yageo 9T04021A6810CAHF3
9T04021A6810CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A6810CAHF3
Brief Description
RES SMD 681 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A6810CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A6810CAHF3
QUANTITY
9T04021A6810CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A6810CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A6810CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)681
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A6810CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A6810CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A6810CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A6810CAHF3
IC HALL EFFECT SWITCH TO-92UA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 22POS 5.08MM datasheet.pdf
IC REG LDO 3V 0.3A 6LFCSP-UD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT INLINE 31POS SCKT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 76.8MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X17.78MM T412 datasheet.pdf
RES SMD 430 OHM 1% 1W MELF datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP FILM 120NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf