Yageo 9T04021A6811CAHF3
9T04021A6811CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A6811CAHF3
Brief Description
RES SMD 6.81K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A6811CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A6811CAHF3
QUANTITY
9T04021A6811CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A6811CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A6811CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.81k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A6811CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A6811CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A6811CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A6811CAHF3
IC MCU 8BIT 768B OTP 18SOIC datasheet.pdf
IC GATE NAND 1CH 2-INP SOT-5 datasheet.pdf
CONN SOCKET 28-32AWG TIN CRIMP datasheet.pdf
OSC VCXO 91.4MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
FERRITE BEAD 1000 OHM 0603 datasheet.pdf
LEAD XM HOOK-PIN PLUG BLK 12" datasheet.pdf
CAP CER 470PF 500V Y5R RADIAL datasheet.pdf
RES 3.2K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf