Yageo 9T04021A6981CBHF3
9T04021A6981CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A6981CBHF3
Brief Description
RES SMD 6.98K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A6981CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A6981CBHF3
QUANTITY
9T04021A6981CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A6981CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A6981CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.98k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A6981CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A6981CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A6981CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A6981CBHF3
RES SMD 34 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CASE PLSTC GM 28.31"L X 22.33"W datasheet.pdf
RES SMD 33.2 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
SENSOR 300PSI M10-1.25 6H 4-20MA datasheet.pdf
IC ADC 20BIT SRL 120SPS 10UMAX datasheet.pdf
IC ACCELERATR I2C HOTSWAP 12MSOP datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 400V SCREW datasheet.pdf
IC LVL XLTR LV 8MBPS 12UCSP datasheet.pdf
CONN DSUB 37POS M W/W TIN GI datasheet.pdf