Yageo 9T04021A69R8CAHF3
9T04021A69R8CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A69R8CAHF3
Brief Description
RES SMD 69.8OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A69R8CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A69R8CAHF3
QUANTITY
9T04021A69R8CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A69R8CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A69R8CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A69R8CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A69R8CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A69R8CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A69R8CAHF3
CONN HEADER 11POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
RETAINER CLIP FOR LIGHTRAY MPX datasheet.pdf
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CAP CER 82PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
RES 10.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 28 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR 57POS T/H 0.100 TIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
ER 19C 19#12 SKT PLUG datasheet.pdf
FIXED INDUCT 680NH 2.7A 50 MOHM datasheet.pdf