Yageo 9T04021A7500BBHF3
9T04021A7500BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A7500BBHF3
Brief Description
RES SMD 750 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A7500BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A7500BBHF3
QUANTITY
9T04021A7500BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A7500BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A7500BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A7500BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A7500BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A7500BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A7500BBHF3
IC REG LDO NEG ADJ 1.5A TO220AB datasheet.pdf
IDC CABLE - HKR14H/AE14M/HPK14H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
RES 100K OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf