Yageo 9T04021A7870CAHF3
9T04021A7870CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A7870CAHF3
Brief Description
RES SMD 787 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A7870CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A7870CAHF3
QUANTITY
9T04021A7870CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A7870CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A7870CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A7870CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A7870CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A7870CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A7870CAHF3
MOSFET N-CH 400V 17.2A TO-3P datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRANSISTOR 8DIP datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4X1 16QSOP datasheet.pdf
CHOKE COMPENSATED 10MH 1.6A VERT datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 55POS PIN datasheet.pdf
MICROCHIP PIC18F67J60 ETHERNET datasheet.pdf
OSC PROG 2.5NS 20PPM 2X2.5MM datasheet.pdf
560UF 420V 35X45MM 105C 2000H datasheet.pdf