Yageo 9T04021A82R5BAHF3
9T04021A82R5BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A82R5BAHF3
Brief Description
RES SMD 82.5 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A82R5BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A82R5BAHF3
QUANTITY
9T04021A82R5BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A82R5BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A82R5BAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A82R5BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A82R5BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A82R5BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A82R5BAHF3
CONN EDGECARD 70POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSC PROG 2.5V CML LOW 25PPM datasheet.pdf
CAP POLYMER 470UF 20% 16V T/H datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 96KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
LED CBI 3MM YELLOW TINTED RA datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 20A 32VDC BLADE datasheet.pdf
CONN HDR 24POS 0.100 T/H GOLD datasheet.pdf
RES 222 OHM .3W .005% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
55A CABLE/SINGLE WALL datasheet.pdf