Yageo 9T04021A84R5BBHF3
9T04021A84R5BBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A84R5BBHF3
Brief Description
RES SMD 84.5 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A84R5BBHF3.pdf
Availability of 9T04021A84R5BBHF3
QUANTITY
9T04021A84R5BBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A84R5BBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A84R5BBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)84.5
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A84R5BBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A84R5BBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A84R5BBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A84R5BBHF3
RES SMD 0.27 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CHAN PROTECTOR OCTAL 20-SSOP datasheet.pdf
RES SMD 51K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS .100 EYELET datasheet.pdf
TERM BLOCK RCPT WIRE 7POS VERT datasheet.pdf
CAP CER 2700PF 100V Z5U RADIAL datasheet.pdf
RES 698K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 200MA 2.2 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS .156" datasheet.pdf