Yageo 9T04021A86R6FBHF3
9T04021A86R6FBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A86R6FBHF3
Brief Description
RES SMD 86.6 OHM 1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A86R6FBHF3.pdf
Availability of 9T04021A86R6FBHF3
QUANTITY
9T04021A86R6FBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A86R6FBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A86R6FBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)86.6
Tolerance±1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A86R6FBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A86R6FBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A86R6FBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A86R6FBHF3
RES 619K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS 1.25MM R/A SMD datasheet.pdf
RES 35 OHM 8W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
OSC XO 7.3728MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
CAP CER 12PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 450VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100" datasheet.pdf