Yageo 9T04021A90R9CBHF3
9T04021A90R9CBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A90R9CBHF3
Brief Description
RES SMD 90.9OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A90R9CBHF3.pdf
Availability of 9T04021A90R9CBHF3
QUANTITY
9T04021A90R9CBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A90R9CBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A90R9CBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A90R9CBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A90R9CBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A90R9CBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A90R9CBHF3
CAP CER 10UF 6.3V X5R 0805 datasheet.pdf
IC SOURCE RINGER CTRLR 28SOIC datasheet.pdf
OSC OCXO 10.000MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
CONN PLUG 13POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
FRONT PLUNGER RETAINER datasheet.pdf
CONN HOOD SIDE ENTRY SZ10B PG16 datasheet.pdf
RES 500K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 16AWG WHITE 2500' datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .100" datasheet.pdf
RES SMD 40.2 OHM 0.1% 5/8W 0805 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 18PF SMT datasheet.pdf