Yageo 9T04021A90R9DBHF3
9T04021A90R9DBHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A90R9DBHF3
Brief Description
RES SMD 90.9 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A90R9DBHF3.pdf
Availability of 9T04021A90R9DBHF3
QUANTITY
9T04021A90R9DBHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A90R9DBHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A90R9DBHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)90.9
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A90R9DBHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A90R9DBHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A90R9DBHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A90R9DBHF3
DIP CABLE - HDM14H/AE14G/X datasheet.pdf
LABEL WARN STATIC-AWARE 500/RL datasheet.pdf
ENDPLATE 1.5MM WM GRAY ZDU 2.5 datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 1.75A 32VDC 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EXTEND datasheet.pdf
Connector Receptacle, Pass Through 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN CLIP INTERIM SNGL ROW 46POS datasheet.pdf