Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF7682C
ERJ-1GEF7682C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF7682C
Brief Description
RES SMD 76.8K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF7682C.pdf
Availability of ERJ-1GEF7682C
QUANTITY
ERJ-1GEF7682C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF7682C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF7682C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF7682C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF7682C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF7682C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF7682C
IC 4-BIT LATCH DUAL 24-DIP datasheet.pdf
RELAY SSR 12A 480VAC AC OUT PNL datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 20V 10% 2312 datasheet.pdf
DC-DC CONVERTR 28VDC 100W 3.6A datasheet.pdf
CONN HEADER .4MM 28POS SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 23POS R/A TIN NAT datasheet.pdf
TRANS NPN 20V 0.3A 3PIN SPT datasheet.pdf
CAP ALUM 12000UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
HD RA SMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf