Yageo 9T04021A9102CAHF3
9T04021A9102CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A9102CAHF3
Brief Description
RES SMD 91K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A9102CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A9102CAHF3
QUANTITY
9T04021A9102CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A9102CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A9102CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)91k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A9102CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A9102CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A9102CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A9102CAHF3
IC MCU 32BIT ROMLESS 208FQFP datasheet.pdf
HEADER OPEN SLOTTED .300 14POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 SQ WW datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
FERRITE CHIP 1000 OHM 0805 datasheet.pdf
RES 4.02K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2.49 OHM 1% 30W datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPDT 10A 125V datasheet.pdf
BUMPER CYLIN 0.374" DIA BLK datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 10W datasheet.pdf