Yageo 9T04021A9530DAHF3
9T04021A9530DAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A9530DAHF3
Brief Description
RES SMD 953 OHM 0.5% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A9530DAHF3.pdf
Availability of 9T04021A9530DAHF3
QUANTITY
9T04021A9530DAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A9530DAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A9530DAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A9530DAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A9530DAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A9530DAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A9530DAHF3
PROGRAMMER AVR STARTER KIT datasheet.pdf
RES SMD 270 OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator PWM Dimming 3.5A (Switch) Lighting, Signage 16-TSSOP-EP datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL ORN/BLANK DFF datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
SWITCH PIN PLUNGER SPST 5A datasheet.pdf
RES 1.37M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
AMP UNIVERSAL POWER PLUG 3P datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 100V X7R 0805 datasheet.pdf