Yageo 9T04021A9760BAHF3
9T04021A9760BAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A9760BAHF3
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.1% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A9760BAHF3.pdf
Availability of 9T04021A9760BAHF3
QUANTITY
9T04021A9760BAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A9760BAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A9760BAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A9760BAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A9760BAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A9760BAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A9760BAHF3
CAP ALUM 47000UF 20% 6.3V SNAP datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 300MW SOD523 datasheet.pdf
IC CPLD 64MC 10NS 44PLCC datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV TRI-STATE 8DIP datasheet.pdf
DCDC CONVERTER 3.3VOUT 2W datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/5W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN HDR 10PIN GOLD VERT WW datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLEX 32POS SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
BPF WIDEBAND CERAMIC 5.4GHZ datasheet.pdf