Yageo 9T04021A9760CAHF3
9T04021A9760CAHF3 picture photo
Mfg. Part Number
9T04021A9760CAHF3
Brief Description
RES SMD 976 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
9T04021A9760CAHF3.pdf
Availability of 9T04021A9760CAHF3
QUANTITY
9T04021A9760CAHF3 Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T04021A9760CAHF3
Internal Part NumberEIS-9T04021A9760CAHF3
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)976
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.014" (0.35mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T04021A9760CAHF3
Related Links9T04021A, 9T04021A9760CAHF3 Datasheet, Yageo Distributor
9T04021A9760CAHF3 Details Description
Related parts for 9T04021A9760CAHF3
LED SPACER MOLDED (T1 3/4) .750" datasheet.pdf
CAP FILM 2200PF 20% 250VAC RAD datasheet.pdf
CONNECTOR W/1M CABLE FOR OPTO datasheet.pdf
CONN HEADER 7POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
FIXED IND 6.8UH 2.1A 70 MOHM SMD datasheet.pdf
VARISTOR 640V 6.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
1.5KW 240V G5 LNR SRV DRVECT datasheet.pdf
ROTARY SWITCH 2 POLE 5POS ADJ datasheet.pdf
CLAMP BEAM 5/16"-1/2" FLANGE datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf
RJ45 SHIELD OFFSET DIP 6U H=8.2 datasheet.pdf
IC REG LDO 9V 1A TO220 datasheet.pdf