Yageo 9T06031A1000CBHFT
9T06031A1000CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1000CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1000CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1000CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A1000CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1000CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1000CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1000CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1000CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1000CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1000CBHFT
RELAY RF DPDT 1A 5V datasheet.pdf
CONN HOUSING RCPT 5POS 5.08MM datasheet.pdf
IMPACT BP 3X10 LW SN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 9.47K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MINIFIT SR RA HDR 3CKT W/CKT datasheet.pdf
CONN PLUG 12POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
34+34 DIL HORIZ PIN HDR datasheet.pdf
CH20M67 C BK datasheet.pdf
RES SMD 4.99 OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf