Yageo 9T06031A1071CAHFT
9T06031A1071CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1071CAHFT
Brief Description
RES SMD 1.07K OHM 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1071CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1071CAHFT
QUANTITY
9T06031A1071CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1071CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1071CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.07k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1071CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1071CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1071CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1071CAHFT
IC REG LDO 2.8V 0.15A 6DFN datasheet.pdf
IC DIFF RECEIVER H-S 16-SOIC datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 75V 150MA SOD323F datasheet.pdf