Yageo 9T06031A1072FBHFT
9T06031A1072FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1072FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 10.7K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1072FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1072FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A1072FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1072FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1072FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1072FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1072FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1072FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1072FBHFT
IC PROGRAM 3.080V RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM 36-VFQFPN datasheet.pdf
PHOTOTRNS NPN W/RES SIDE LOOK datasheet.pdf
RES 316K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 374K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
MULTI-PAIR 2COND 18AWG SHLD 500' datasheet.pdf
SLEEVE BRAIDED PE 1 3/4 BK 250' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
PARTS KIT datasheet.pdf
CAP FILM 1.5 NF 20% 400VDC datasheet.pdf