Yageo 9T06031A1073DBHFT
9T06031A1073DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1073DBHFT
Brief Description
RES SMD 107K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1073DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1073DBHFT
QUANTITY
9T06031A1073DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1073DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1073DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)107k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1073DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1073DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1073DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1073DBHFT
TVS DIODE 5VWM 9.2VC SMA datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 16A DO203AA datasheet.pdf
IC REG BOOST 12V 2A TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 133 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 55V 54A TO220AB datasheet.pdf
IC OPAMP GP 10KHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC REG BOOST ADJ 225MA 8DFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
IC CLK GEN CRYSTAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 3.3 OHM 5% 200W datasheet.pdf