Yageo 9T06031A10R0CAHFT
9T06031A10R0CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A10R0CAHFT
Brief Description
RES SMD 10 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A10R0CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A10R0CAHFT
QUANTITY
9T06031A10R0CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A10R0CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A10R0CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A10R0CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A10R0CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A10R0CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A10R0CAHFT
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
CAP MICA 250PF 1% 500V RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 453 OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CAP TANT 15UF 35V 20% 2917 datasheet.pdf
RES 453 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
MF SR HDR ASSY DR 062 VT 14CKT datasheet.pdf
PROCESS METER 4-20MA LCD PNL MT datasheet.pdf
ROUND SPACER #2 POLYSTYRENE 6MM datasheet.pdf
CONN HDR 66POS 2.54MM T/H datasheet.pdf