Yageo 9T06031A10R5DBHFT
9T06031A10R5DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A10R5DBHFT
Brief Description
RES SMD 10.5 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A10R5DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A10R5DBHFT
QUANTITY
9T06031A10R5DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A10R5DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A10R5DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)10.5
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A10R5DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A10R5DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A10R5DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A10R5DBHFT
IC VREF SERIES 4.096V 8SOIC datasheet.pdf
SHEET FERRITE 200X300MM datasheet.pdf
TRIMMER 100 OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
PATCHBAY 2 RACK JACK 96PIN CONN datasheet.pdf
POWER ENTRY FILTERED 6A SCREW datasheet.pdf
IC DSP FIXED-POINT 376-BGA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 50V Y5V AXIAL datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf