Yageo 9T06031A1103DBHFT
9T06031A1103DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1103DBHFT
Brief Description
RES SMD 110K OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1103DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1103DBHFT
QUANTITY
9T06031A1103DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1103DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1103DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)110k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1103DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1103DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1103DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1103DBHFT
IC TX/RX RS-232 5V W/SD 18DIP datasheet.pdf
RES SMD 1.3K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES .01 OHM 3W 5% RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 175 I/O 208CQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
VARISTOR 198V 2.5KA DISC 9MM datasheet.pdf
CONN HAN BASE W/COVER 2 X 1" NPT datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
SOWER SHIELDED SMT INDUCTO NPB datasheet.pdf
CONN 4C 4#12 PIN RECP datasheet.pdf
TV 19C 17#22D 2#8(QUAD) SKT RE datasheet.pdf
Field Programmable Gate Array, 400 CLBs, 8000 Gates, 90.9MHz, 400-Cell, CMOS, PQCC84 IC datasheet.pdf