Yageo 9T06031A1180DBHFT
9T06031A1180DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1180DBHFT
Brief Description
RES SMD 118 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1180DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1180DBHFT
QUANTITY
9T06031A1180DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1180DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1180DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1180DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1180DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1180DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1180DBHFT
IC DGTL POT DUAL 50K 14-TSSOP datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
IC SWITCH BUS FET QUAD 14-TSSOP datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 16TSSOP datasheet.pdf
IC SUPERVISOR CIRCUIT 8-SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 6SOIC datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
HORIZONTAL CABLE MGR FRONT 1 RU datasheet.pdf
RES 1K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf