Yageo 9T06031A11R0BBHFT
9T06031A11R0BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A11R0BBHFT
Brief Description
RES SMD 11 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A11R0BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A11R0BBHFT
QUANTITY
9T06031A11R0BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A11R0BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A11R0BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A11R0BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A11R0BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A11R0BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A11R0BBHFT
CONN HDR DUAL 52POS .100 R/A TIN datasheet.pdf
CLAMP WIRE INSUL PIERCING BRN datasheet.pdf
RES 7.68K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 1KV X7R 2220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
VARISTOR 612V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf