Yageo 9T06031A11R5CAHFT
9T06031A11R5CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A11R5CAHFT
Brief Description
RES SMD 11.5OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A11R5CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A11R5CAHFT
QUANTITY
9T06031A11R5CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A11R5CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A11R5CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.5
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A11R5CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A11R5CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A11R5CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A11R5CAHFT
RES 15K OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES 24.3K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.402 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV GATE DRIVER 6SDIP datasheet.pdf
IC FLASH 128MBIT 108MHZ TBGA datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB datasheet.pdf
BRD MNT PRESSURE SENSORS datasheet.pdf
CAP ALUM 47UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 25MA SYNC 10UMAX datasheet.pdf