Yageo 9T06031A12R0CBHFT
9T06031A12R0CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A12R0CBHFT
Brief Description
RES SMD 12 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A12R0CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A12R0CBHFT
QUANTITY
9T06031A12R0CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A12R0CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A12R0CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A12R0CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A12R0CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A12R0CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A12R0CBHFT
RES SMD 0.08 OHM 5% 1.5W J LEAD datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 12POS datasheet.pdf
RES SMD 680K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONV DC-DC 48VIN 3A 3.3V SMD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 500V NP0 2220 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 120V 14A TO-220 datasheet.pdf
RES 59K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 1.4A 121 MOHM SMD datasheet.pdf
RES SMD 330K OHM 5% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 105POS SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 156.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf