Yageo 9T06031A12R1CBHFT
9T06031A12R1CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A12R1CBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 12.1OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A12R1CBHFT.pdf
Availability of 9T06031A12R1CBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A12R1CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A12R1CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A12R1CBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A12R1CBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A12R1CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A12R1CBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A12R1CBHFT
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 75VWM 121VC SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 500W datasheet.pdf
GK NICU NRSG PU V0 REC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 6 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
MIN D FE 9P PCR S4 WITH 4-40 UNC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 1W datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM R-TAB datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
500 TB SOCKET MATCH EO datasheet.pdf
FUSE 24KV 3.15A datasheet.pdf