Yageo 9T06031A12R1FBHFT
9T06031A12R1FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A12R1FBHFT
Brief Description
RES SMD 12.1 OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A12R1FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A12R1FBHFT
QUANTITY
9T06031A12R1FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A12R1FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A12R1FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)12.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A12R1FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A12R1FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A12R1FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A12R1FBHFT
CONN HOUSING 2POS .100 LOCK DUAL datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS R/A 3.5MM datasheet.pdf
CAP CER 150PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC OSC SILICON 4.194304MHZ 8MSOP datasheet.pdf
HANDLAMP 26W 12VAC HAZARD 25'CRD datasheet.pdf
CONN RCPT 26POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 77.4VC SMB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 42POS 2.54MM T/H datasheet.pdf