Yageo 9T06031A1301BBHFT
9T06031A1301BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1301BBHFT
Brief Description
RES SMD 1.3K OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1301BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1301BBHFT
QUANTITY
9T06031A1301BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1301BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1301BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.3k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1301BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1301BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1301BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1301BBHFT
IC FILTR BUILDNG BLK QUAD 28SSOP datasheet.pdf
RES SMD 255 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
HOUSING ALIGNER datasheet.pdf
RES 20K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 4.648K OHM 1/4W 2512 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
RES 2.74K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 20% 310VAC RADIAL datasheet.pdf