Yageo 9T06031A1330BBHFT
9T06031A1330BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1330BBHFT
Brief Description
RES SMD 133 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1330BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1330BBHFT
QUANTITY
9T06031A1330BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1330BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1330BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)133
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1330BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1330BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1330BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1330BBHFT
TERMINAL STRIP MODEL 264L datasheet.pdf
TRANS PREBIAS PNP 200MW SOT23-3 datasheet.pdf
CABLE BNC MALE W/O BOOT 600" datasheet.pdf
RES SMD 105 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RECPT 51POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 16V NP0 0402 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 100V 10% BP 1206 datasheet.pdf
RES CHAS MNT 31.6 OHM 1% 20W datasheet.pdf
RES 512 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RES 1.84K OHM 1/2W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 2A SMA datasheet.pdf