Yageo 9T06031A1331FBHFT
9T06031A1331FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1331FBHFT
Brief Description
RES SMD 1.33K OHM 1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1331FBHFT.pdf
Availability of 9T06031A1331FBHFT
QUANTITY
9T06031A1331FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1331FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1331FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1331FBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1331FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1331FBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1331FBHFT
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
IC DRIVER DIFF LVDS SGL HS 8-LLP datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 37POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CABLE 5COND 12AWG SHLD 500' datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 10-12 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
DIODE GEN PURP REV 600V 70A DO5 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 121.109MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 11A datasheet.pdf