Yageo 9T06031A13R7DBHFT
9T06031A13R7DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A13R7DBHFT
Brief Description
RES SMD 13.7 OHM 0.5% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A13R7DBHFT.pdf
Availability of 9T06031A13R7DBHFT
QUANTITY
9T06031A13R7DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A13R7DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A13R7DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13.7
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A13R7DBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A13R7DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A13R7DBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A13R7DBHFT
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
ADAPTER RJ45-25POS MALE DB METAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES 11.3K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 30.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.7V 150MW EMD2 datasheet.pdf
IC FPGA 744 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf