Yageo 9T06031A1400CAHFT
9T06031A1400CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A1400CAHFT
Brief Description
RES SMD 140 OHM 0.25% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A1400CAHFT.pdf
Availability of 9T06031A1400CAHFT
QUANTITY
9T06031A1400CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A1400CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A1400CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)140
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A1400CAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A1400CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A1400CAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A1400CAHFT
RES SMD 107 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC EEPROM 1KBIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 600V TO220AB datasheet.pdf
OSC XO 40.000MHZ HCMOS TTL SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 5.5VWM 8VC SOT3 datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
MA-2DPC2,1NC+1NO,2M CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 40V 10W datasheet.pdf