Yageo 9T06031A14R0BAHFT
9T06031A14R0BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A14R0BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 14 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A14R0BAHFT.pdf
Availability of 9T06031A14R0BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T06031A14R0BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A14R0BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A14R0BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A14R0BAHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A14R0BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A14R0BAHFT Details Description
Related parts for 9T06031A14R0BAHFT
CONN EDGECARD 62POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC INVERTER 8-INPUT 20SOIC datasheet.pdf
RES 330 OHM 5W 1% RADIAL datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG YELLOW 1000' datasheet.pdf
RES 21K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 31POS SKT datasheet.pdf
CONN HDR 46POS 0.100 PRESS FIT datasheet.pdf
XCEDE LEFT 6PVH 8COL NK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER +/-5V 1W datasheet.pdf