Yageo 9T06031A14R0BBHFT
9T06031A14R0BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T06031A14R0BBHFT
Brief Description
RES SMD 14 OHM 0.1% 1/10W 0603
Datasheet Download
9T06031A14R0BBHFT.pdf
Availability of 9T06031A14R0BBHFT
QUANTITY
9T06031A14R0BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T06031A14R0BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T06031A14R0BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)14
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.022" (0.55mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T06031A14R0BBHFT
Related Links9T06031A, 9T06031A14R0BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T06031A14R0BBHFT Details Description
Related parts for 9T06031A14R0BBHFT
TERM BLK 3.81MM datasheet.pdf
IDC CABLE- APR16A/ AE16M / APR16 datasheet.pdf
TVS DIODE 3VWM 9.97VC SC753 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS SGL R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 41.2 OHM 0.1% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CONN PLUG 17POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 5% 35V AXIAL datasheet.pdf
LASER DISTANCE METER 80M/260FT datasheet.pdf
DIL SOLDER TAIL 2.54MM datasheet.pdf
FIXED IND 6.8MH 80MA 62 OHM SMD datasheet.pdf
OSCILLATOR MEMS 100MHZ LVDS SMD datasheet.pdf